KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Teckningar 4242034
nr 424 2034
Märtha Bolin-Clason
(1902-1988), Sverige
Teckningar, Märtha Bolin-Clason (1902-1988), 1800-talsdamer, signerade, -65, 3 st: 35x25
Märtha Bolin-Clason, född 1902, död 1988, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 7 augusti 2006
1.000 kr
500 kr
Märtha Bolin-Clason
Läs mer om Märtha Bolin-Clason